طراحی سایتهاست و دامنهوردپرس

تغییر دامنه وردپرسی به https

 

در این آموزش، قصد داریم تغییر دامنه وردپرسی به https یا تغییر آدرس سایت از http به https را توضیح دهیم.

دلیل استفاده از ssl

دلیل اصلی استفاده از SSL این است که اطلاعات مهم ارسال ‌شده از طریق اینترنت را رمزگذاری می‌کند، این امری بسیار مهم است زیرا اطلاعاتی که شما از طریق اینترنت ارسال می‌کنید، از سیستمی به سیستم دیگر منتقل می‌شوند تا به سرور مقصد برسند. هر سیستمی که بین شما و سرور قرار داشته باشد، می‌تواند شماره کارت اعتباری، نام کاربری و رمزهای عبور و دیگر اطلاعات مهم شما را در صورتی که با گواهینامه SSL رمز نشده باشد، مشاهده کند. هنگامی که از یک گواهینامه‌ی SSL استفاده می‌کنید، اطلاعات برای همه (به جز سروری که اطلاعات را به آن ارسال می‌کنید) غیرقابل خواندن می‌شود. این کار باعث می‌شود که از اطلاعات شما در برابر هکرها محافظت شود.

۱- فعال سازی SSL بر روی دامنه از طریق افزونه ssl

افزونه ssl

 

۲-  ریدایرکت کردن کلیه url های شروع شده با http به https توسط دستورات مربوطه در فایل htaccess  (برای ریدایرکت کردن url ها می توانید دستورات زیر را دقیقا در ابتدای فایل htaccess خود، وارد کنید )

 

۳- تغییر Default URL های سایت وردپرس در پنل تنظیمات وردپرس بخش تنظیمات عمومی و تبدیل آن ها از http به https

 

۴- عوض کردن کلیه آدرس های دارای http در دیتابیس سایت وردپرس با استفاده از پلاگین هایی مثل search and replace و بروز کردن پایگاه داده سایت وردپرس با اطلاعات جدید

افزونه better search replace

 

۵- تست فعال بودن SSL روی سایت

مشاهده آمار بازدیدکنندگان سایت با استفاده از ابزارهای سی پنل
مشاهده

نکته  قابل توجه اگر بخواهید فقط از HTTPS برای صفحات خاص استفاده کنید نیاز به ویرایش صفحات و بررسی گزینه SLL هستید. پس از انجام همگی این مراحل نیز به صفحه خود رفته و از سبز بودن چراغ‌‌‌‌‌های تمام مرورگرها اطمینان حاصل کنید.

تست ssl

 

4/5 - (1 vote)
دکمه بازگشت به بالا