خرید دامنه ارزان

با قیمتی استثنایی و در کم‌ترین زمان ممکن، دامنه خاص کسب‌وکار خود را ثبت کنید. با خرید دامنه بین‌المللی، محصول و خدمات خود را در وب متمایز کنید. خاص‌ترین پسوندهای ملی و بین‌المللی با قیمت استثنایی را از تلاش نت دریافت کنید و هویت آنلاین خود را در فضای وب حرفه‌ای‌تر معرفی کنید.

دامنه یا domain اولین اقدام جهت ایجاد یک وب سایت، خرید دامین ( ثبت دامنه ) می باشد. ابتدا یک نام که باید منحصر به فرد باشد برای سایت خود انتخاب می کنید و در مرحله بعد باید یکی از دامنه های .ir یا .com یا هر دامنه دیگری به دلخواه و متناسب با سایت خود را انتخاب نمایید.

جستجو و ثبت دامنه

انتخاب یک دامنه خوب حق شماست

آیا میدانستید تلاش نت دامنه ir رایگان میدهد؟

گروه تحقیق و توسعه تلاش نت در جهت حمایت از دامنه ملی و توسعه گستره ی دامنه ir، بر روی اکثر پلن های هاستینگ خود در صورت خرید سالانه، دامنه ir هدیه میدهد. لذا در صورت تمایل میتوانید از صفحه ی زیر به مشاهده پلن های هاستینگ بپردازید.

لیست قیمت میزبانی وب لینوکس

ربات تلگرامی جستجو دامنه

تلاش نت به منظور سهولت در بررسی وضعیت دامنه رباتی در تلگرام ایجاد نموده است تا بتوانید با سرعت بیشتر از موجود بودن دامنه مدنظر و همچنین Whois گرفتن از دامنه های موجود با اطلاعات کامل و دقیق به هدف خود برسید.

ورود به ربات
نکته: تلاش نت جهت کاهش هزینه تمام شده کاربران عزیز، کد تخفیف هایی ارائه کرده است تا درصورت خرید همزمان هاست سالانه لینوکس و دامنه بین المللی، میتوانید از کد تخفیف ارائه شده برای هر دامنه در هنگام سفارش استفاده کنید تا کاهش قیمت اعمال شود. همچنین دامنه ir بر روی اکثر پلنها رایگان میباشد.
TLD مدت زمان هزینه ثبت دامنه با هاست هزینه ثبت دامنه بدون هاست هزینه تمدید/انتقال دامنه توضیحات
ir. ۱ سال رایگان ۲۴,۰۰۰ تومان ۲۴,۰۰۰ تومان دامنه رایگان روی هاست
ir. ۵ سال ۷۲,۰۰۰ تومان ۷۲,۰۰۰ تومان ۷۲,۰۰۰ تومان ندارد
com. ۱ سال ۲۱۰,۰۰۰ تومان ۲۱۰,۰۰۰ تومان ۲۱۰,۰۰۰ تومان ندارد
net. ۱ سال ۲۳۰,۰۰۰ تومان ۲۳۰,۰۰۰ تومان ۲۳۰,۰۰۰ تومان ندارد
org. ۱ سال ۲۵۰,۰۰۰ تومان ۲۵۰,۰۰۰ تومان ۲۵۰,۰۰۰ تومان ندارد
info. ۱ سال ۸۹,۰۰۰ تومان ۸۹,۰۰۰ تومان ۸۹,۰۰۰ تومان تخفیف فقط برای ثبت جدید
biz. ۱ سال ۳۱۰,۰۰۰ تومان ۳۱۰,۰۰۰ تومان ۳۱۰,۰۰۰ تومان ندارد
xyz. ۱ سال توقف فروش توقف فروش توقف فروش ندارد
eu. ۱ سال توقف فروش توقف فروش توقف فروش ندارد
de. ۱ سال توقف فروش توقف فروش توقف فروش ندارد
co.ir. ۱ سال ۴,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰ تومان ندارد
ac.ir. ۱ سال ۴,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰ تومان ندارد
org.ir. ۱ سال ۴,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰ تومان ۴,۰۰۰ تومان ندارد
مالکیت دامنه ✅ خود کاربر
نحوه پرداخت ✅ آنلاین
سطح قیمت دامنه ✅ ارزان ترین
زمان ثبت ✅ تحویل آنی

نکته: هزینه انتقال دامنه به تلاش نت با هزینه ثبت نام یکسان است.

نکته: هزینه مکاتبات لازم جهت انتقال دامنه به واسط های دیگر و اختصاص کنترل پنل اصلی بیست هزار تومان میباشد.

دامنه چیست؟

اگر تصمیم گرفته باشید که سایت خود را راه‌اندازی کنید، احتمالاُ تاکنون نام دامنه به گوشتان خورده باشد. دامنه یا دامین (Domain) همان آدرس اینترنتی منحصربه‌فرد شما است. افراد با سرچ آدرس اینترنتی یا همان دامنه، می‌توانند وب‌سایت شما را در وب پیدا کنند. به زبان ساده‌تر، اگر شما خانه‌ای داشته باشید، دامین در واقع مانند پلاک خانه عمل می‌کند که افراد می‌توانند از طریق آن آدرس خانه شما را پیدا کنند.

دامنه‌ها به‌صورت کلی دو بخش دارند:

 1. نام دامنه: نام دامنه بخشی از آدرس است که شما خودتان براساس برند و هویت تجاری خود آن را انتخاب می‌کنید و پس از جست‌وجوی دامین، درصورت آزادبودن می‌توانید آن را ثبت کنید.
 2. پسوند دامنه: پسوند دامنه بخش دوم آدرس اینترنتی شما خواهد بود. می‌توان گفت به‌عنوان نشان‌دهنده نوع و موقعیت دامنه در وب عمل می‌کند.

به‌عنوان مثال برخی از پسوندها عبارتند از:

 • .ir: برای وب‌سایت‌های ایرانی
 • .com: رایج ترین پسوند بین المللی
 • .info: برای وب‌سایت‌های اطلاع‌رسانی
 • .org: برای سازمان‌های غیرانتفاعی

ثبت دامنه

برای ثبت دامنه، ابتدا باید نام موردنظر دامنه خود را از سایت یک شرکت معتبر ثبت‌کننده دامنه، مانند تلاش نت جست‌وجو کنید و آزاد بودن آن را بررسی کنید. این نام دامنه در واقع همان آدرس وب سایت شما است و منحصراً متعلق به شما خواهد بود. نام دامنه در واقع نام URL سایت شما را تشکیل می‌دهد که مشتریان شما برای بازدید از وب سایت شما در مرورگرهای خود تایپ می‌کنند. نام دامنه همچنین به شما این امکان را می‌دهد که آدرس ایمیل تجاری و حرفه‌ای خود مانند (name@yourdomain.com)‌ را داشته باشید و برای مکاتبات خود از آن استفاده کنید.

انواع پسوند دامنه (DOMAIN)

انتخاب پسوند دامنه مناسب، می‌تواند تاحدودی روی رتبه صفحات شما در گوگل نیز تأثیر داشته باشد. بنابراین مهم است که با انواع آن و کاربردهای هر پسوند آشنا باشید. انواع پسوند دامین عبارتند از:

 • دامنه‌های ملی (ccTLDs): این نوع دامنه‌ها برای افراد و کسب‌وکارهایی مناسب است که فعالیت‌ آن‌ها با دامنه کشور مربوطه ارتباط دارد و محدوده فعالیت آن‌ها به یک کشور - می‌شود. مانند پسوند .ir برای کشور ایران.
 • پسوندهای بین‌المللی یا عمومی (gTLDs): این نوع پسوندها به‌ یک مکان و شرایط خاص محدود نیستند و به‌صورت بین‌المللی استفاده می‌شوند. به‌عنوان مثال پسوندهای .com و .org دو مورد از دامین‌های محبوب و شناخته شده در سراسر جهان هستند.
 • پسوندهای اختصاصی یا حمایت‌شده (sTLD): پسوندهای اختصاصی توسط افرادی استفاده می‌شود که با حوزه کسب‌وکار آن‌ها مطابقت دارد. برای ثبت و خرید این پسوندها شما باید مجوزهای لازم را داشته باشید چراکه تنها برای مصارف خاص در نظر گرفته شده‌اند. پسوندهای اختصاصی به‌عنوان پسوندهای محدود یا پسوندهای رزروشده نیز شناخته می‌شوند. برخی از نمونه‌های پسوندهای اختصاصی عبارتند از:
  • .aero: برای وب‌سایت‌های هوانوردی
  • .art: برای وب‌‌سایت‌های هنری
  • .travel: برای وب‌سای‌های گردشگری

خرید دامنه IR.

بسیاری از کشورها، پسوند دامنه اختصاصی خود را دارند که به اصطلاح به آن TLD گفته می‌شود. دامنه ملی هر کشور معمولاً از بخشی از اسم کشور تشکیل شده می‌شود. برای مثال، پسوند دامنه دات آی‌آٰر (.ir) به عنوان پسوند ملی کشور ایران شناخته می‌شود و برای افراد و سازمان‌هایی که مرتبط با ایران هستند، مناسب است.

ازآنجایی‌که اطلاعات مالک دامنه ir در سامانه ثبت دامنه NIC ثبت می‌شود، کاربران به سایت‌های با پسوند ir اعتماد زیادی دارند. در همین راستا، استفاده از این دامنه نه‌تنها مرتبط‌بودن فعالیت‌ها یا خدمات شما با ایران را نشان می‌دهد، بلکه باعث کسب اعتبار و ارتقای برند شما می‌شود. دامنه ir توسط مرکز ایرنیک (سازمان تحقیقات فیزیک نظری) به ثبت می‌رسد.

خرید دامنه COM.

یکی از پرطرف‌دارترین دامین‌های جهانی، دامنه دات کام (.com) است. این دامنه، مخفف کلمه Commercial به معنای «تجاری» است و پسوندی بین‌المللی برای مشاغل و کسب‌وکارهای بین‌المللی به‌حساب می‌آید. دامنه com، به‌ طور گسترده در سرار جهان استفاده می‌شود و تمام اشخاص حقیقی و حقوقی حق استفاده از آن را دارند. اگر قصد فعالیت‌ بین‌المللی و توسعه کسب‌وکار خود را دارید پیشنهاد می‌کنیم دامنه ,com هم برای کسب‌وکار خود ثبت کنید.

خرید دامنه .Net

دامنه دات نت، یکی از پسوندهای محبوب و شناخته‌شده در وب محسوب می‌شود و اصطلاحاً مخفف کلمه (Network) یا همان «شبکه» است. این دامنه، در ابتدا عمدتاً توسط افرادی ثبت می‌شد که خدمات اینترنتی و شبکه‌ ارائه می‌دادند. اما امروزه به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین پسوندها به‌حساب می‌آيد که در سرار جهان برای تجارت آنلاین کاربرد دارد. مجموع ثبت دامنه دات نت در طول دو دهه گذشته از 1.5 میلیون به بیش از 15 میلیون رسیده است که خود گویای محبوبیت این پسوند در میان افراد در حوزه‌های تکنولوژی و فناوری و فراتر از آن است.

ثبت دامنه ملی

دامین ملی، یک نوع دامنه اینترنتی است که به طور اختصاصی به یک کشور تعلق دارد. ثبت یک دامنه ملی به معنی اختصاص یک نام دامنه با پسوند مربوط به آن کشور است. استفاده از پسوند دامنه ملی یکی از بهترین راه‌ها است که به موتورهای جست‌وجو و حتی کاربران نشان دهید که وب‌سایت شما در کدام کشور ثبت شده است. به‌این‌ترتیب، محتوای سایت به طور خاص برای یک کشور یا منطقه خاص هدف قرار گرفته می‌شود.

دامنه ملی ایران، دات آی آر (.ir) است به طور اختصاصی به کشور ایران تعلق دارد و هویتی ایرانی به وب‌سایت شما می‌بخشد. ثبت دامین ملی فراینده ساده‌ای دارد که از طریق سامانه ایرنیک انجام می‌شود. انواع گروه‌های دامنه ملی ایران عبارتند از:

 • co.ir
 • net.ir
 • ac.ir
 • sch.ir
 • gov.ir
 • id.ir
 • org.ir

ثبت دامنه بین المللی

دامنه بین‌المللی، دامنه‌ای است که به یک کشور یا منطقه خاص محدود نیست. ازآنجا‌یی‌که این دامنه‌ها محبوبیت زیادی دارند، ممکن است هزینه‌ آن‌ها گران‌تر از دامنه‌های ملی باشد. البته، این دامنه‌ها در تمام کشورها قابل‌استفاده هستند و می‌‌توانند مزیت‌های زیادی برای شما به همراه داشته باشند که در ادامه بررسی می‌کنیم.

 • افزایش اعتبار: دامنه‌های بین‌المللی از اعتبار بیشتری نسبت به دامنه‌های ملی برخوردارند و ثبت دامین به‌صورت بین‌المللی می‌تواند باعث جذب بهتر مخاطب شود.
 • کمک به بهبود سئو سایت: گوگل به‌صورت کلی به وب‌سایت‌هایی که از دامین‌های بین‌المللی استفاده می‌کنند رتبه بالاتری در نتایج جست‌وجو می‌دهد. یعنی ترافیک وب‌سایت شما افزایش می‌یابد که به افزایش بازدید سایت شما منجر می‌شود.
 • دسترسی جهانی: دامنه‌های بین‌المللی در سراسر جهان قابل دسترسی هستند، در نتیجه کاربران می‌توانند در از نقطه جهان به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند.

نکات مهم خرید و ثبت دامنه ارزان

انتخاب دامین مناسب یکی از مهم‌ترین بخش‌های راه‌اندازی وب‌سایت است و در فرایند برندینگ شما نقش به‌سزایی دارد. انتخاب دامین مناسب، می‌تواند کمک کند که شما در ذهن مشتریان و مخاطبان خود سال‌های زیادی ماندگار بمانید. در همین راستا، قبل از اقدام به خرید دامنه، حتما برای انتخاب نام دامنه و پسوند مناسب وقت کافی بگذارید و در حین انتخاب دامین به نکاتی توجه داشته باشید. در ادامه برخی از مواردی که باید هنگام ثبت دامین در نظر بگیرید را بررسی می‌کنیم.

 1. سعی کنید نام دامنه را طوری انتخاب کنید که املا و نوشتار ساده‌ای داشته باشد.
 2. نام دامنه خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که به‌راحتی به‌خاطرسپردن آن راحت باشد.
 3. پسوند سایت خود را مناسب با نام دامنه انتخاب کنید.
 4. نام دامنه باید شما یا نام تجاری شما را توصیف کند.
 5. برای محافظت از نام تجاری خود دامنه‌های جایگزین هم ثبت کنید.

انتقال دامنه به تلاش نت

اگر قصد داشته باشید به هر دلیلی از خدمات یک ثبت‌کننده (Registrar) دامنه دیگر استفاده کنید، می‌‌توانید دامین خود را انتقال دهید. انتقال دامین فرایندی است که به وسیله آن می‌توانید مالکیت و مدیریت یک نام دامنه را از یک ثبت‌کننده دامنه به ثبت‌کننده دیگری انتقال دهید. ما در تلاش نت، علاوه بر ارائه سرویس ثبت و تمدید دامنه، سرویس انتقال دامنه را هم برای شما عزیزان فراهم کرده‌ایم.

یعنی شما می‌توانید دامین‌های بین‌المللی یا ملی خود را روی پرتال کاربری تلاش نت مدیریت کنید. اگرچه فرایند انتقال معمولاً چند روز طول می‌کشد تا به طور کامل انجام شود، اما در طول این فرایند، وب‌سایت شما همچنان به‌صورت عادی قابل دسترسی باشد. انتقال دامنه در تلاش نت تنها تحت شرایط زیر امکان‌پذیر است:

 • باید حداقل 60 روز از ثبت دامنه یا انتقال آن به ثبت‌کننده فعلی گذشته باشد.
 • از آخرین تمدید دامنه 45 روز گذشته باشد.
 • حداقل 30 روز به تاریخ انقضای دامین مانده باشد.
 • دامین شما باید از حالت قفل خارج شده باشد تا قابل انتقال باشد.

تمدید دامین

تمام دامین‌ها به‌صورت پیش‌فرض فقط برای یک دوره زمانی مشخص، که معمولاً 1 یا 2 سال است، ثبت می‌شوند. البته برخی اما ثبت‌کنندگان گزینه‌های چند ساله نیز ارائه می‌دهند. در هر صورت، پس از اتمام این دوره نام دامنه منقضی می‌شود و اگر می‌خواهید همچنان از آن استفاده کنید باید حتماً پیش از پایان مدت اعتبار، دامین خود را تمدید کنید. برای این منظور شما می‌توانید هزینه تمدید را به ثبت‌کننده پرداخت نمایید و از دسترسی بدون‌ وقفه و پایدار خود لذت ببرید.

برخی از ثبت‌کننده‌ها امکان تمدید دامین به صورت خودکار را نیز ارائه می‌دهند. در این روش، هزینه تمدید دامنه به طور خودکار از کیف پول شما کسر می‌شود و نیازی نیست شما هر ساله پیش از اتمام دوره اعتبار دامین خود برای تمدید اقدام کنید. ما در تلاش نت، - روز پیش از تاریخ انقضای دامین از طریق ایمیل و پیامک به شما اطلاع می‌دهیم. با انتخاب و خرید دامین از تلاش نت را از بابت تمدید و حفظ مالکیت خود راحت‌ کنید.

رتبه: 4.9 از 4226 رأی

به منظور مشاوره رایگان و ارتباط با کارشناسان با شماره های زیر تماس بگیرید.

۸۸۱۰۰۸۸۰ - ۵۴۱۰۹۰۰۰ (۰۲۱)

تلاش نت، داخلی ۱ - واحد هاست و دامنه

بلاگ تلاش نت

(اطلاعیه)| تغییر شناسه جهت تمدید/انتقال دامنه ir

معرفی Whois Privacy|کاربرد آن

ایرنیک اطلاعات هوئیز را مخفی کرد!

جشنواره عیدانه تلاش نت ۱۴۰۱ | هاست-دامنه-سرور-طراحی و توسعه سایت

سوالات متداول

پسوند دامنه نمایانگر کسب و کار شما در فضای مجازی است بعنوان مثال اگر شرکت هستید از پسوند های .com یا .co و یا بعنوان مثال اگر میخواهید نام دامنه بیانگر ایرانی بودن شما باشد از پسوند .ir و حتی پسوند های .shop برای فروشگاه و یا .tv برای تلویزیون اینترنتی یا شبکه های تلویزیونی است.
ثبت دامنه ارزان در فقط تلاش نت امکان پذیر است، قیمت دامنه IR فقط با 24 هزار تومان قابل ثبت در پنل شخص شما می باشد.
شخص ثبت کننده در سامانه کاربری تلاش نت صاحب دامنه خواهد بود.
از آنجا که دامنه های IR تنها در ایرنیک شخص یا موسسه ثبت کننده، ثبت میگردد لذا مالکیت تماما در پنل ایرنیک شخص شماست.
بله؛ درواقع هیچ محدودیتی برای تعداد دامنه‌های ثبتی وجود ندارد. اگر برای محافظت از نام تجاری و راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی به چندین دامنه نیاز دارید، می‌توانید از طریق پرتال کاربری تلاش نت، به تعداد دل‌خواه دامنه‌های آزاد را ثبت کنید.
نام دامنه شما فقط می‌تواند از حروف لاتین (a تا z) اعداد (0 تا 9) تشکیل شود. از خط تیره (-) نیز در ابتدا و انتهای نام نمی‌توان استفاده کرد. علاوه‌براین، استفاده از نام‌های طولانی مجاز نیست و نام دامنه شما نباید بیش از 63 کاراکتر داشته باشد.
امنیت اطلاعات کاربران در تلاش نت برای ما از اهمیت زیادی برخوردار است. در همین راستا، پس از ثبت دامین، کنترل‌ پنل را در اختیار شما قرار می‌دهیم که مختص به دامنه ثبت شده شما است. از طریق آن می‌توانید دامین خود را کنترل و مدیریت کنید.
بله! ما معتقدیم که استفاده از نام دامنه برای ایمیل حرفه‌ای بودن شما را نشان می‌دهد و با هویت شما و برند تجاری شما مرتبط است. در همین راستا اگر قصد دارید آدرس ایمیل با نام دامنه‌تان بسازید می‌توانید از خدمات ایمیل حرفه‌ای ما نیز استفاده کنید که بسیار آسان است.
مدت‌زمان اعتبار دامنه‌های ثبت‌شده به پسوند دامنه و رجیسترار دامنه شما بستگی دارد. به‌صورت کلی بیشتر دامنه‌ها به مدت 1 سال اعتبار دارند و پیش از اتمام این دوره برای جلوگیری از منقضی‌شدن نام دامنه باید آن را تمدید کنید.

مطمئن‌تر در فضای وب قدم بگذارید

تلاش نت، راهکاری جامع در فناوری اطلاعات


logo-samandehi
logo-eanjoman
تلاش نت در نظام صنفی رایانه ای
پرداخت الکترونیک سامان کیش

همکاران و حامیان ما

بیمارستان امام خمینی
شرکت هرالد
موسسه علمی خبرگان
ایران ارقام
آنلاین نت
پرند تامین مهرگان
انجمن پاتولوژی ایران
پترو تجهیز پارس
خبرگذاری رامین نیوز
سرای محله شهرداری تهران
شرکت آسانسور سپنتا
شرکت سالیدیک
انجمن تالاسمی ایران
مجموعه شهید شیرودی
دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
تعاونی اعتبار پژوهشگاه نیرو
شرکت حمل و نقل بین المللی هوراند
انجمن ارتوپدی ایران
جهاد دانشگاهی
موسسه ثبتی آپادانا
شرکت ایدیالوین
شرکت تجهیزات آزمایشگاهی آراتجهیز
شرکت تریتا