دیجیتال مارکتینگعمومی

مزایا و معایب NFT

NFT advantages and disadvantages

 

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

مزایا و معایب NFT:

از آنجایی که NFT  توکن جدید در دنیای ارز دیجیتال محسوب میشود  باعث شده است که بحث‌های زیادی در مورد کارکردهای آن شکل بگیرد که مسلما دارای مزایا و معایبی خواهد بود در حالی که عده‌ای به کل ایده این توکن‌ها را فریبکارانه می‌دانند، بسیاری بر این باورند که NFT راه را برای ایجاد دنیای مجازی غیرمتمرکز که در آن افراد می‌توانند هویت خود را داشته و مالک دارایی‌ها باشند باز کرده است. در ادامه به بررسی مزایا و معایب این توکن‌ها می‌پردازیم

مزایای NFT 

1. NFT راه حلی برای صدور مجوز خلاقیت های دیجیتال ایجاد میکند

روند تبدیل یک فایل دیجیتالی مانند یک تصویر یا کلیپ ویدیویی به NTF اساساً شبیه به صدور مجوز آن برای اصالت و مالکیت و همچنین امکان بیشتر برای انتقال مالکیت یا حق استفاده و توزیع یا فروش است.

NFT ها را نمی توان به راحتی کپی کرد. یک مقدار مشخص به هر یک از آنها وجود دارد زیرا هر یک از نشانه های غیر قارچ بر اساس فناوری blockchain بر روی یک دفترچه دیجیتال غیر متمرکز و عمومی وجود دارد.

2.امکان سودآوری از دارایی های دیجیتال را به وجود می آورد 

کسب درآمد یکی دیگر از مزیت های احتمالی NFT است. تبدیل اقلام دیجیتالی به دارایی های دیجیتال اساساً به معنای اختصاص ارزش پولی به آنها است. اولین مورد استفاده اولیه از نشانه های غیر قارچ یا همان غیر مثلی در کسب درآمد از آثار هنری دیجیتال است.

بروز رسانی سیستم عامل اندروید
مشاهده

توجه داشته باشید که مایکل جوزف وینکلمان ، که به عنوان بوق نیز شناخته می شود ، آثار هنری دیجیتالی خود را ‘همه روزها – 5000 روز اول’ به مبلغ 69.3 میلیون دلار در مارس 2021 به فروش رساند ، در حالی که کریستی کیم مدل خانه سه بعدی ‘خانه مریخ’ را به 500000 دلار فروخت.

3. ایجاد کلکسیون ، جمع آوری کمک های مالی و بازی

تعدادی از شرکت ها محصولات کلکسیونی دیجیتال مبتنی بر NFT را راه اندازی کرده اند. کلکسیون های فیزیکی مانند کارتهای بیس بال و NBA با تولید معادل دیجیتالی آنها و نمایندگی آنها با نشانه های غیر قارچ به دارایی های دیجیتالی تبدیل شده اند.

Minting NFT  همچنین می تواند به عنوان راه حلی برای جمع آوری بودجه با استفاده از افراد برای نشانه گذاری و حراج خلاقیت های دیجیتالی مانند فیلم و ادبیات ، کلکسیون های دیجیتال ، سایر مطالب دیجیتال و همچنین اسنادی مانند قرارداد و حق ثبت اختراع استفاده شود.

ظهور بازی های NFT یا بازی های blockchain نیز قابل توجه است. NFT ها می توانند در دارایی های بازی مانند توطئه های دیجیتال از اراضی یا شخصیت ها و موارد قابل پخش نشان دهند. نشانه گذاری این موارد در دارایی های بازی همچنین می تواند پایه و اساس توسعه بازی برای کسب بازی های ویدیویی را فراهم کند.

به عنوان نمونه ، کالای دیجیتالی کلکسیونی معروف به” Cryptopunk #3100 “برای اولین بار در سال 2017 به مبلغ 2127 دلار فروخته شد. وقتی در سال 2021 به یک جمع کننده دیگر فروخته شد ، جمع کننده اصلی بیش از 7.5 میلیون دلار برای بازده سرمایه گذاری تولید کرد.

CDN چیست و چه کاربردی دارد؟
مشاهده

4.سرمایه گذاری و تجارت نشانه های غیر قارچ را ایجاد میکند

تبدیل پرونده های دیجیتالی به دارایی های دیجیتال غیر قارچ محدودیت ها یا محدودیت های عرضه را ایجاد می کند. منحصر به فرد بودن یک دارایی دیجیتال توکن ، کمبودی را ایجاد می کند. در شرایط خاص ، به ویژه اگر تقاضا ، کمبود و محدودیت عرضه وجود داشته باشد ، ارزش یک دارایی خاص را افزایش می دهد.

افراد بی شماری NFT ها را به عنوان بخشی از مجموعه دارایی های خود ، مشابه مجموعه آثار هنری فیزیکی یا با قصد تجارت آنها در آینده پس از افزایش ارزش های خود ، به دست آورده اند. پتانسیل سود از طریق سرمایه گذاری یا تجارت ، مزیت خرید NFT است.

معایب NFT  

1.اعتیاد به مواد مخدره و نگرانی در مورد عدم اطمینان در NFT یعنی چه ؟

کسانی که دارایی های دیجیتالی NFT را خریداری کرده اند ، معتقدند که آنچه در اختیار دارند سرمایه گذاری است. نمونه های بیشماری از آثار هنری دیجیتال NFT که برای صدها هزار تا میلیون ها دلار فروخته می شود نیز گواهی بر ارزش سرمایه گذاری در این دارایی های دیجیتال است.

با این حال ، شوق مداوم به سمت خرید این دارایی ها ، چندین کارشناس را وادار کرده است که این پدیده را با یک حباب اقتصادی مقایسه کنند که در نهایت فروپاشی می شود ، مشابه با حباب نقطه Com اواخر دهه 1990 و سایر رویدادهای مشابه.

البته چندین نشانه غیر قارچ ارزش و پتانسیل رشد خود را اثبات کرده اند. با این حال ، توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که همه دارایی های دیجیتال به اندازه ارزش ندارند. هنوز هم در سرمایه گذاری NFT پتانسیل برای حدس و گمان بیش از حد وجود دارد.

ادوردز بهتر است یا سئو؟ | مقایسه ادوردز و سئو
مشاهده

2.مسائل زیست محیطی فناوری blockchain 

یک نقطه ضعف قابل توجه NFT این است که فناوری اصلی blockchain که قدرت ایجاد آن را می دهد ، تأثیر زیست محیطی قابل توجهی دارد. مشابه با مضرات ارزهای رمزنگاری شده ، نشان دادن پرونده های دیجیتال به قابلیت های محاسباتی قابل توجهی نیاز دارد.

مصرف انرژی ترکیبی رایانه ها و سرورها و همچنین سیستم های خنک کننده برای استفاده و اجرای سیستم برای ارزهای رمزنگاری شده برابر با یک میلیون پرواز فراتر از اقیانوس اطلس است. با گسترش ، استفاده بیشتر از NFT ها نیازهای انرژی موجود فناوری blockchain را افزایش می دهد.

به یاد داشته باشید که جهان هنوز به مصرف سوخت های فسیلی برای تولید برق وابسته است. گازهای گلخانه ای از سوزاندن این سوخت ها مقصر اصلی اضطراری در حال انجام آب و هوا است. حتی فن آوری های تجدید پذیر هزینه های زیست محیطی دارند. NFT اساساً مضرات فناوری blockchain را به ارث می برد.

 

 پیروز و سربلند باشید? 

گروه فنی و مهندسی تلاش 

5/5 - (2 votes)
دکمه بازگشت به بالا