طراحی سایتهاست و دامنهوردپرس

انواع کد ریدایرکت htaccess

انواع کد ریدایرکت htaccess  

ریدایرکت چیست؟

در تعریف ریدایرکت چیست به”روند انتقال آدرس (URL) به آدرس دیگر ریدایرکت (تغییر مسیر) ‘گفته می شود.”همانطور که می دانید ، هر صفحه در اینترنت دارای یک URL منحصر به فرد به نام URL است. بعضی اوقات – به هر دلیلی – می خواهیم این URL به URL دیگری منتقل شود.

ریدایرکت ۳۰۱ یا انتقال دائمی

ریدایرکت ۳۰۱ یا انتقال دائمی اگر می خواهید آدرس سایت خود را برای همیشه تغییر دهید ، بهتر است از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده کنید.دقت کنید که از ریدایرکت ۳۰۱ معمولاً برای تغییر مسیر دائمی کاربران، از سایت قدیمی به جدید استفاده می‌شود

به عنوان مثال ، اگر سایت شما با دو دامنه talashnet.com و talashnet.ir ثبت شده است و می خواهید کاربران فقط به دامنه .ir دسترسی داشته باشند ، می توانید آدرس talashnet.com را به talashnet.ir ریدایرکت تغییر دهید.

موتورهای جستجو نیز باید آدرس قدیمی شما را به آدرس جدید شما تغییر دهند. در واقع ، اگر می خواهید صفحه شما کاملاً به آدرس جدید سایت هدایت شود ، بهتر است از Redirect 301 استفاده کنید.

انواع ریدایرکت ۳۰۱

ریدایرکت ۳۰۱ آدرس سایت به حالت بدون www

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^ talashnet.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://www.talashnet.com /$1 [L,R=301,NC]

ریدایرکت ۳۰۱ دامنه اصلی سایت به حالت با www

 

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.talashnet.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http://talashnet.com /$1 [L,R=301,NC]

کدهای redirect دامنه جدید در هنگام تغییر دامنه

 

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^ talashnet.com [NC,OR]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www. talashnet.com [NC]

RewriteRule ^(.*)$ http:// talashnet.com /$1 [L,R=301,NC]

ریدایرکت ۳۰۲ یا انتقال موقت

ریدایرکت ۳۰۲ یا انتقال موقت بعضی اوقات مجبورید موقتاً URL یک صفحه را به مکان دیگری منتقل کنید. مانند وقتی که  در سایتی کار می کنید و می خواهید کاربران به آدرس دیگری هدایت شوند. ریدایرکت ۳۰۲ در این شرایط به شما کمک خواهد کرد.

نحوه whois گرفتن از دامین
ادامه مطلب

با کمک ریدایرکت ۳۰۲ کاربر به طور موقت به آدرس جدید منتقل می شود و اعتبار صفحه قبلی کاهش نمی یابد (این نکته برای سئو بسیار مهم است!).

فقط بخاطر داشته باشید که موتورهای جستجو در استفاده از ریدایرکت ۳۰۲ کمی سختگیرانه هستند و اگر مدت طولانی از آن استفاده کنید مانند ریدایرکت ۳۰۱ با آن رفتار می کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا