طراحی سایت

نحوه ایجاد ایمیل در مایکروسافت اوتلوک – microsoft outlook

در صورتیکه سرویس هاستینگ خریداری کرده اید و جهت ارسال و دریافت ایمیل ها از وب میل استفاده می کنید، امکان استفاده از نرم افزار مایکروسافت اوتلوک را خواهید داشت.

استفاده از نرم افزار مایکروسافت اوتلوک به شما سرعت بیشتری در ارسال و دریافت ایمیل ها خواهد داد، همچنین در صورت استفاده از این نرم افزار، ایمیل های دریافتی به صورت آرشیو برروی سیستم شما ذخیره شده و فضایی از حجم هاست شما اشغال نمی شود.

مراحل اجرای برنامه:

بعد از اجرای برنامه صفحه زیر قابل نمایش خواهد بود.

outlook1

 

چنانچه به صورت مستقیم صفحه بالا باز نشد می توانید طبق عکس زیر پیش بروید.

outlook5

در مرحله بعد پس از فعال شدن گزینه Next بر روی آن کلیک نمایید.

outlook2

 

هم اکنون مانند تصویر زیر پیش بروید:‌

outlook3

 

در صفحه بعد  گزینه Manually configure server settings or additional server types را فعال کنید و برروی دکمه Next بزنید:

outlook4

 

در صفحه باز شده مانند شکل زیر در قسمت Your Name نام خود، در قسمت E-mail Address آدرس کامل ایمیل خود که قبلا آنرا در کنترل پنل هاست ایجاد کرده اید، وارد می کنی

توجه داشته  که ایمیل وارد شده در اوتلوک می بایست از قبل در کنترل پنل هاست در بخش ایمیل اکانت، ایجاد شده و برای آن پسورد ساخته باشید.

در قسمت Incoming mail server  و Outgoing mail server، هر دو بصورت mail.your domain تکمیل شوند، برای مثال اگر نام دامنه شما talashnet.com است در این دو قسمت mail.talashnet.com را وارد می کنید.

در قسمت بعدی : Logon Information، یوزرنیم شما همان آدرس کامل ایمیل و پسورد شما، همان پسوردی است که قبلا در کنترل پنل هاست در بخش ایمیل ها ساخته اید، برروی گزینه Remember Password کلیک کنید و سپس  کلید More Settings را بفشارید.

راهنمای نصب سریع پرستاشاپ با Softaculous
مشاهده

outlook10

مانند شکل زیر گزینه Outgoing Server را انتخاب کرده و تیک گزینه های نشان داده شده را بزنید.

outlook11

 

در مرحله بعد گزینه  Advanced را انتخاب نمایید.

 

در صفحه بعدی مانند شکل زیر، تنظیمات مربوط به Incoming server که می بایست برروی پورت 110 و Outgoing server بر روی پورت 25 و یا 587 واقع شود را انجام دهید.

توجه نمایید که برای بعضی شرکت های سرویس دهنده اینترنت، پورت 25 و برای بعضی دیگر مانند داتک و شاتل پورت 587 آزاد است. بنابراین یکبار با پورت 25 و بار دیگر با پورت 587 Outgoing server را تست کنید.

زمان مربوط به Server timeout را با کلیک به سمت راست بیشتر نمایید. برروی کلید Ok کلیک نمایید.

outlook12

 

پس از زدن کلید Ok به صفحه قبلی مانند شکل زیر هدایت می شوید. در این صفحه اینبار برروی گزینه Test Account Settings کلیک نمایید.

outlook13

 

در صفحه بعد دو تاییدیه یکی بابت دریافت و دیگری بابت ارسال مشاهده خواهید کرد که نشاندهنده آنست که Send و Recive ایمیل شما توسط برنامه اوتلوک چک شده است و هم اکنون شما قادر هستید با استفاده از این برنامه از ایمیل خود استفاده کنید.

به صفحه قبلی باز می گردید، جهت تکمیل مراحل فوق، مانند شکل زیر کلید Finish را بفشارید.

outlook14

 

4/5 - (3 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا