هاست و دامنه

تغییر مالکیت دامنه های آی آر

مراحل ترنسفر دامنه های آی آر

توجه: این روش تنها مربوط به دامین هایی میباشد که با شناسه/هندل تلاش نت ثبت شده اند. برای موارد دیگر لازم است عملیات تغییر مالکیت از طریق سایت مرکز ثبت انجام شود.

1- مالک فعلی دامنه  می بایست به این آدرس  وارد شده و در قسمت  “فروش (انتقال به شناسه دیگر)” نام دامنه را وارد کرده و برروی دکمه ادامه کلیک نماید، در صفحه باز شده بر روی لینک “بازکردن انتقال” کلیک کرده و رمز انتقال اعلام شده از سوی سایت را در جایی ذخیره کرده و این رمز را برای مالک جدید ارسال نماید.

2- مالک جدید اطلاعات نام دامنه، رمز انتقال و شناسه ایرنیک خود را (در صورت نیاز بایست در سایت ایرنیک ثبت نام نماید) به ایمیل فروش تلاش نت به آدرس sales{@.} TALASHNET.com ارسال میکند و با ثبت نام در سایت تلاش نت،موجودی حساب خود را به میزان۱۰ هزار تومان افزایش می دهد. در صورتیکه از قبل عضو سایت تلاش نت هستید تنها موجودی حساب خود را افزایش دهید.

3- پس از انجام دو مرجله بالا توسط مالک فعلی و مالک جدید، درخواست ترنسفر دامنه توسط تلاش نت در مرکز ثبت دامنه ثبت می شود.

4- مالک فعلی (قدیم) دامنه می بایست با ورود به حساب خود در سایت مرکز – www.nic.ir– درخواست ترنسفر موجود را تایید نماید.

تذکر: در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی مانند کپی شناسنامه /کارت ملی، از طرف مرکز ثبت-www.nic.ir- ایمیل دریافت خواهید کرد و می بایست به آن پاسخ دهید.

5- سرانجام و پس از تایید مرکز-www.nic.ir- دامنه به پنل مالک جدید انتقال می یابد.

بررسی تاثیر DNS در سرعت اینترنت
ادامه مطلب

اطلاعات مرتبط دیگر در خصوص دامنه های آی آر

این مطلب چقدر مفید بود ؟

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام مقاله خوبی بود بهم کمک کرد. بنده کلی مراحل رو طی کردم و در آخر پیامی مبنی بر ثبت سایت در سایت ساماندهی دریافت کردم، برای انتقال مالکیت از نفر قبلی به خودم میزنه این دامنه برای ثبت ممنوع است. لطفا راهنمایی کنید

 2. وقتی رابط هارو برای تلاش نت تنظیم کنیم در واقع انتقال مالکیت دادیم؟

  1. با سلام
   خیر
   تلاش نت از نمایندگان ایرنیک است
   با تنظیم رابط های مجاز برای تلاش نت امکان تمدید دامنه و انتقال آن را فراهم میکنید
   تنها برای ارائه خدمات به کاربران انجام این تنظیمات نیاز است
   مالکیت دامنه بر عهده و به نام خود کاربر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا