سئو

دلایل استفاده از بلاگ برای وبسایت

در این مقاله قصد داریم به معرفی مزایای وبلاگ نویسی و اینکه چرا باید از وبلاگ برای سایت استفاده کنیم؟ بپردازم

 

تاثیرات ایجاد بلاگ بر روی کسب و کار

قبل از پرداختن به چرایی استفاده از بلاگ بهتر است با موضوعی به نام بازاریابی محتوا آشنا شویم

بازاریابی محتوا، یک رویکرد استراتژیک برای بازاریابی است که روی تولید و توزیع محتوای با ارزش تمرکز دارد. بواسطه این رویه می‌توانید یک مخاطب از پیش تعریف شده را جذب و او را کنار خود حفظ کنید. در مرحله بعد فرآیند بازاریابی محتوایی، لازم است که فرد جذب و حفظ شده را به واسطه راهکارهایی به یک مشتری سودآور تبدیل کنید.در بازاریابی محتوا باید به این نکته توجه داشته باشیم که یک فرایند بلند مدت است 

در بازاریابی محتوا باید به کیفیت محتوای تولید شده و استراتژی توجه ویژه ایی داشته باشیم

جو پولیتزی

بازاریابی محتوا فرایندی در کسب و کار است که به تولید محتوای گیرا و مجاب‌کننده و توزیع آن برای جلب توجه، جذب و درگیرکردن یک گروه مشخص هدف از مخاطبان،با هدف برانگیختن اقدام‌های سودآور در مشتریان می‌پردازد.

 

دمین رایان 

بازاریابی محتوا با ارضاء سریع و لحظه‌ای نیاز به اطلاعات در مشتریان بالقوه، برای آن‌ها ارزش می‌آفریند.

بازاریابی محتوا، مشتریان بالقوه را بدون فشار برای خرید، جذب و درگیر (Engage) می‌کند.

دلایل استفاده از بلاگ برای وبسایت

حتما در هنگام مشاهده وب سایت های شرکت های بزرگ خارجی و داخلی به بخشی با نام بلاگ برخورد کرده اید به نظر شما چه دلیلی دارد که شرکت های بزرگی چون آمازون اپل و… علاوه بر وب سایت بخش بلاگ به ‌روز و دارای محتواهای ارزشمند باشند.

مطمئنا کسب و کارهایی که وبلاگ دارند موفق‌تر از کسب و کاری هستند که وبلاگ ندارد. چرا که وبلاگ این کسب و کارها درواقع به یک پاتوق برای مشتریان تبدیل شده. گذشته از این همین موضوع باعث تمرکز روی برند میشه و هر زمان که مشتری نیاز به راهنمایی در مورد خدمات مربوطه داشته باشد به جای سرک کشیدن در سایت‌های مختلف میتونه خیلی راحت از طریق وبلاگ همون سایت پاسخ سوالات خودش رو دریافت بکنه.

 

نمونه بلاگ های کسب‌وکار های بزرگ

شرکت اپل

شرکت آمازون

شرکت تویوتا

شرکت دیجیکالا

بهبود سئو وبسایت(افزایش بازدیدکنندگان)

داشتن وبلاگ به روز و دارای مطالب مفید باعث بالا رفتن بازدید کنندگان وب سایت و در نتیجه افزایش مشتریان می گردد. وبلاگ تاثیر مستقیم بر روی سئو و بهینه سازی وب سایت دارد و گوگل با توجه به مطالب مفید و سودمند آن رنک بهتری برای وب سایت در نظر می گیرد. در حقیقت داشتن وبلاگ یکی از مهترین تاکیدات سئو و بهینه سازی وب سایت می باشد.

اطلاع رسانی به مشتریان

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم کیفیت محتوا یکی از مهم ترین ویژگی های بازاریابی محتوایی می‌باشد. در صورتی که ما محتوای با کیفیت برای مخاطبین خود تولید کنیم آنها برای خواندن محتواهای تولید شده توسط ما به بلاگ ما مراجعه می‌کنند همین موضوع باعث می‌شود از طریق همین بلاگ اطلاعیه و اخبار شرکت خود را به مشتریان اطلاع رسانی کنید

معرفی ویژگی های محصول یا خدمت شما

علاوه بر اطلاع رسانی شما در بلاگ می‌توانید ویژگی های خدمات و یا محصولات خود را بیان کنید. نوشتن در مورد محصول یا خدمت میتواند سوالات مشتریان را پاسخ دهد و در نهایت نرخ تعامل و خرید مشتریان افزایش یابد

 

Brand Awareness (آگاهی برند)

آگاهی برند یعنی یک برند توسط مشتری ابتدا تشخیص داده شود و سپس مشتری بتواند در ذهن خود ارتباط درستی از حوزه کاری و فعالیت ان برند با نیاز های خود پیدا کند. داشتن یک بلاگ با محتوای ارزشمند و حضور در شبکه های اجتماعی می‌تواند باعث آگاهی برند و همچنین ایجاد وفاداری مشتری هم شود.

 

داشتن بلاگ جذاب و به‌روز نشان دهنده زنده بودن کسب و کار شماست

در آموزش های بعدی بلاگ تلاش نت به نحوه ایجاد بلاگ خواهیم پرداخت

 

 

 

 

این مطلب چقدر مفید بود ؟
سوالات متداول مهم درباره سئو و بهینه سازی سایت
مشاهده
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا