آموزش سیپنل cpanel

نحوه فعال سازی SSL بر روی سی‌پنل

SSL نوعی گواهینامه است که امنیت سرویس شما را تامین میکند. بنابراین اگر  در وبسایت شما هم اطلاعات حیاتی وجود دارد بنابراین شما هم به SSL احتیاج دارید.

گواهی SSl:

پروتکل (SSL (Socket Secure Layer یک استاندارد وب می‌باشد که برای کد کردن اطلاعات بین کاربر و وب سایت به کار می‌رود. SSL این امکان را برای شرکتها و مشتریان فراهم می کند که بتوانند با اطمینان اطلاعات خصوصی خود را به یک وب سایت بطور محرمانه ارسال کنند. اطلاعاتی که توسط یک اتصال SSL مبادله می شوند بصورت کد شده ارسال می شوند و این باعث می‌شود اطلاعات از دزدیده شدن یا استراق سمع محافظت شوند. برای برقراری یک اتصال SSL به Web Server Certificate ها نیاز می باشد.

SSL Let’s Encrypt:

Let’s Encrypt یک گوهینامه امنیت رایگان می‌باشد که توسط  یک گروه پژوهشی مربوط به امنیت اینترنت (ISRG) به نفع مردم اجرا شده است.

این سرویس باعث می‌شود که شما بتوانید گواهینامه مورد اعتماد رایگان را بر روی هر یک از وب سایت های خود نصب کنید. این مورد، هم باعث رمزگذاری بین وب سایت و مرورگر های شما و هم باعث نمایش وب سایت شما به عنوان یک وب سایت مورد اعتماد کاربران خواهد شد .

از مزایای این گواهینامه میتوان به رایگان بودن آن اشاره کرد و صاحبان دامنه بدون پرداخت هزینه می توانند صاحب یک گواهینامه  Let’s Encrypt شوند . همینطور  برای وب سایت های کوچک و کم بازدید مناسب است . همچنین می‌توان برنامه ای بر روی سرور تنظیم کنیم که به صورت خودکار گواهینامه Let’s Encrypt را تمدید کند .

نحوه بکاپ گیری و بازگردانی دیتابیس از طریق سیپنل
مشاهده

هم چنین باید دقت شود که این گواهینامه به صورت ۹۰ روزه صادر می شود و شما باید به صورت مرتب آن را تمدید کنید .

فعال سازی SSL بر روی سی‌پنل (در صورت ارائه سرویس دهنده رایگان):

جهت نصب SSL  بر روی کنترل پنل Cpanel  ابتدا می بایست وارد کنترل پنل هاست شوید و مانند تصویر زیر بر روی گزینه ی SSL/TSL کلیک کنید:

 SSL
SSL

در مرحله بعد لیستی از دامنه های موجود نمایش داده می‌شود. در این لیست وضعیت نصب SSL دامنه ها شامل فعال یا غیرفعال بودن SSL، نوع آن و همچنین تاریخ انقضای SSL های فعال نمایش داده می‌شود.

برای فعال سازی ، چک مارک دامنه ای که می خواهید گواهی ssl را نصب کنید فعال کنید سپس بر روی “Run AutoSSL” کلیک کنید تا پروسه نصب گواهی ssl آغاز شود:

SSL
SSL

گواهی ssl بعد از دقایقی بر روی دامنه نصب می شود و سپس قفل سبز رنگی در کنار نام دامنه فوق و همچنین تاریخ انقضای گواهی ssl همانند تصویر زیر مشاهده می شود.

SSL
SSL

 

این مطلب چقدر مفید بود؟
دکمه بازگشت به بالا