چند رسانه اییهاست و دامنه

ثبت سایت های داخلی برای محاسبه اینترنت نیم بها

نحوه نیم بها نمودن ترافیک سایت

 

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

ترافیک نیم بها!

همانطور که میدانید سایت های با ترافیک داخلی، نیم بها محاسبه می شوند. اما توجه به این نکته ضروریست که صرف قرارگیری سرور یک سایت در داخل ایران، به منزله داخلی بودن سایت موردنظر نمی‌باشد و حتما باید دامنه ی سایت در سامانه ثبت دامنه های اینترن

تی با میزبانی داخلی icip.ito.gov.ir ثبت شوند. این سامانه پس از بررسی سایت، دامنه ی ثبت شده را به لیست دامنه‌های با میزبانی داخلی اضافه و در سامانه منتشر می‌کند.

شرط قرارگیری سایت در بین لیست سایت های ترافیک داخلی این است که سایت در داخل کشور میزبانی شده باشد. یعنی برای اینکه سایت شما برای بازدیدکنندگان ترافیک ۵۰ درصدی یا همان نیم بها را ثبت کند لازم است که هاست داخل ایران تهیه نمایید.

به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در پی تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اعمال هزینه حداقل نیم بها برای استفاده از ترافیک سایت‌ های داخلی نسبت به ترافیک بین‌الملل، و راه اندازی پرتالی برای ثبت این اطلاعات، رگولاتوری نحوه معرفی سایت های داخلی را برای استفاده از این تخفیف اعلام کرد.

تمامی تولیدکنندگان محتوای داخلی که سایت ها و محصولات آنها در داخل کشور میزبانی می‌شود می‌توانند با مراجعه به پرتال سازمان فناوری اطلاعات ایران به آدرس http://ito.gov.ir و یا با استفاده از لینک icip.ito.gov.ir دامنه و آدرس IP خود را ثبت کنند تا این آدرس ها به اپراتورهای اینترنتی برای اعمال اینترنت نیم بها اطلاع داده شود. معمولا اپراتورها لیست دامنه‌ های نیم‌ بها را در سایت خود منتشر می‌کنند. مشترکان هر اپراتور می‌توانند با مراجعه به سایت اپراتور خود به لیست موردنظر دسترسی پیدا کنند.

مدیریت دانلود نسخه پشتیبان ایمیل فورواردها - Download Email Forwarders
مشاهده
ترافیک نیم بها
ثبت سایت داخلی با ترافیک نیم بها
5/5 - (1 vote)
دکمه بازگشت به بالا