دامنه

نحوه ثبت دامنه com.

معرفی + آموزش تصویری ثبت

نحوه ثبت دامنه .com

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

دامنه .com

مخفف کلمه commercial بوده و هر شخص حقیقی یا حقوقی در سطح جهان حق ثبت و استفاده از آن را داشته و در حال حاضر به عنوان یکی از دامنه پرطرفدار و رایج استفاده می‌گردد.

در سال ۱۹۸۵ به عنوان یکی از اولین پسوند های TLD معرفی شد. در این سال بود که تصمیم گرفته شد از نام دامین در اینترنت استفاده شود.

پسوند com با هدف انتخاب برای وبسایت های تجاری یا commercial انتخاب شد اما بطور بسیار شگفت انگیزتری وارد دنیای دیجیتال مردم شد.

با افزایش استفاده کنندگان و افراد متصل به این شبکه نیاز به نوعی ساماندهی احساس شد. Jon Postel و همکارانش افرادی بودند که طرح ریزی شبکه اینترنت را در این سالها انجام دادند و حاصل آن چیزی است که ما امروزه شاهد آن هستیم.

این گروه در سال ۱۹۸۴ نیاز به وجود دامین ها را حس کردند و برنامه ریزی های آنها منجر به تولد com شد. ابتدا قرار بود پسوند cor برای سایت های corporation ها معرفی شود اما در نهایت گزینه com تایید و استفاده شد.

قوانین ثبت com

هر شخص یا نهادی مجاز به ثبت نام است. اگرچه در ابتدا برای استفاده نهادهای تجاری انتفاعی در نظر گرفته شده بود ، اما به دلایل مختلف این TLD اصلی نام دامنه شد و در حال حاضر توسط همه انواع نهادها از جمله سازمان های غیرانتفاعی، مدارس و افراد خصوصی استفاده می شود.

ثبت این دامنه در تلاش نت بصورت آنی میباشد. و نیاز به ارائه هیچ مدرکی ندارد ،این دامنه از انواع دامنه های بین المللی و جنریک است و در دسترس همه افراد در همه جای جهان قرار دارد.

Subdomains(ساب دامین)چیست؟مراحل ایجاد و حذف
مشاهده

 قیمت دامنه .com

از آنجایی که قیمت این دامنه با دلار پرداخت میشود، پس با تغییر قیمت ارز قیمت آن هم کم و زیاد خواهد شد، اما حدود قیمتی آن در بین نمایندگانی که در این باره خدمات ارائه میدهند چیزی حدود 240 هزار تومان الی 350 هزار تومان میباشد.

لازم به ذکراست ما در تلاش نت بعنوان ارائه دهنده خدمات مربوط به دامنه و هاست و در کل خدمات مبتنی بر بستر اینترنت دامنه های ایرانی و بین المللی را جهت جلب رضایت شما عزیزان با کمترین قیمت ممکن عرضه میکنیم.

و حدود قیمت دامنه کام در این لحظه که مطلب را برای شما بارگذاری میکنیم 240هزار تومان میباشد و کمترین قیمت در بین همکاران است.

نحوه ثبت دامنه .com

شما میتوانید این دامنه را از طریق نمایندگان ثبت کنید. در ادامه نحوه ثبت این دامنه را در تلاش نت با هم مرور میکنیم.

 1. ابتدا وارد سایت تلاش نت به آدرس https://talashnet.com شوید و یک نام که باید منحصر به فرد باشد برای سایت خود انتخاب کنید و جستجوی دامنه را بزنید.
 2. بعد ازین مرحله اگر دامنه مورد نظرتان آزاد باشد دو گزینه به نام های ثبت کن /سفارش هاست مشاهده میکنید. با کلیک بر روی ثبت کن به مرحله بعد ارجاع داده میشوید.

generic domains

3-دامنه مد نظر خود را از میان دامنه های پیشنهاد شده انتخاب کنید. (در اینجا باید com را انتخاب کنید)نحوه ثبت دامنه com در تلاش نت

4- بر روی تکمیل سفارش کلیک کنید

5- اگر علاوه بر دامنه افزونه ای ازمیان افزونه های موجود برای سایتتان نیاز داشتید در این مرحله تیک مربوط به آن افزونه را بزنید. پس بر روی ادامه کلیک کنید.ثبت دامنه com

تنظیم و مدیریت شناسه های مجاز و آشنا
مشاهده

6-در این مرحله بر روی پرداخت نهایی کلیک کنید.

چگونه دامنه com بخریم؟

 1. اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و بر روی تکمیل سفارش کلیک کنید.

generic domains

پس از این مرحله وارد صفحه شامل پیش فاکتور میشوید. با پرداخت مبلغ مربوطه سفارش شما ثبت و ارائه میگردد.

نحوه ثبت دامنه در تلاش نت

 

چرخه حیات دامنه .com

 • دوره آزاد (Available) 

در این دوره دامنه برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامنه آن را به نام خود ثبت نمود.

 • دوره فعال (Active) 

در این دوره دامنه فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آن را تمدید نماید.
مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار قبلی دامنه اضافه خواهد شدهمچنین مدت اعتبار دامنه نمی تواند بیش از ۱۰ سال از تاریخ جاری باشد.

 • دوره منقضی (Expired)

در صورتی که در دوره Active دامنه تمدید نشود، در این دوره دامنه غیر فعال خواهد شد.
در طول این دوره مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجددا تمدید نموده و به حالت Active بازگرداند.

 • دوره بازخرید (Redemption Grace)

پس از گذشت حدود ۳۵ تا ۴۵ روز از تاریخ انقضای دامنه، این دوره حدودا ۳۰ روزه آغاز می شود. در این دوره همانند دوره Expired دامنه غیر فعال می باشد.

در این دوره تمدید دامنه تنها توسط مالک دامنه و با پرداخت مبلغ جریمه (حدود ۱۰۰ دلار) امکان پذیر است.

 • دوره حذف (Pending Deletion)

در این دوره حدودا پنج روزه حتی مالک دامنه نیز نمی تواند دامنه را تمدید کند.

پس از اتمام این دوره دامنه برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available در خواهد آمد.

معرفی دامنه های جغرافیایی
مشاهده

نکته مهم درباره مالکیت دامنه بعد از دوره انقضا اعتبار

تذکر مهم: تضمینی وجود ندارد که دامین پس از عبور از دوره حذف حتما آزاد بماند تا شما بتوانید مجدد دومین را به ثبت برسانید، حتی اگر خودتان مالک قبلی دومین باشید.

از آنجایی که برنامه ها و ربات های پویشگر دومین که توسط برنامه نویسان وب تدوین شده اند،  بصورت خودکار در صدد دومین های تازه آزاد شده هستند.

و  در صورت آزاد شدن دومین خصوصا دومینهای کوتاه دارای تعداد حروف کمتر و یا دومینهایی که دارای رنک و اهمیت بیشتری در فضای مجازی و موتورهای جستجوگر هستند، بلافاصله نسبت به خرید این دومین ها اقدام میکنند، و سپس این دومین ها را برای فروش در فضای مجازی با قیمت های بالا عرضه می کنند.

?توجه?

 • دامین ها میبایست حداکثر ۱۰ روز قبل از تاریخ اتمام تمدید شوند.

با توجه به ایمیل های اخطار مربوط به تمدید که برای ایمیل مالک از ۲ ماه قبل از زمان انقضای دومین،‌ ارسال می شود از دست دادن یک دامنه کاملا با مسئولیت مشتری می باشد.

 • در هر زمانی میتوانید اقدام به تمدید دامنه کنید.
 • به طور مثال اگر امروز دامنه ای را به مدت یک ساله خریداری کرده اید میتوانید فردا اقدام به تمدید دامنه کنید در این صورت دامنه تا ۲ سال آینده تمدید خواهد شد و شما هیچ زمان یا مبلغی را از دست نخواهید داد.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشه?

تلاش نت

02154109000

4.7/5 - (17 votes)
دکمه بازگشت به بالا