آموزش سیپنل cpanel

نحوه ریدایرکت کردن دامنه در کنترل سی پنل

ریدایرکت (Redirect) کردن دامنه اقدامی است که طی آن وقتی شما آدرس سایتی را در مرورگر وارد می‌کنید ، مرورگر به طور خودکار فرد را به صفحه جدید منتقل می‌کند.

ممکن است شما بنا به هر دلیلی بخواهید کاربران را از دامنه اصلی به دامنه ای دبگر هدایت کنید (مثلا دامنه اصلی سایت شما دچارمشکل  شده باشد) گه در این صورت باید ریدایرکت کنید. ما در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه ریدایرکت کردن دامنه در سی پنل بپردازیم که برای این منظور ابتدا باید دامنه ی مورد نظر، به صورت Park شده و یا Addon بر روی هاست شما موجود باشد.

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

ریدایرکت کردن دامنه در cPanel

ابتدا باید وارد کنترل پنل سی پنل شویم و از قسمت Domains گزینه ی  redirects را انتخاب می‌کنیم.

ریدایرکت کردن دامنه
ریدایرکت کردن دامنه

ریدایرکت در سئوی سایت بسیار تاثیر گذار است.

در مجموع دو نوع Redirect میتوان انجام داد ، Permanent 301 و یا Temporary 302 که یکی از آنها را باید در قسمت Type وارد کرد.

ریدایرکت کردن دامنه
ریدایرکت کردن دامنه

Permanent 301: در این نوع انتقال تمام امتیاز و اعتباری که صفحه موردنظر در گوگل کسب کرده بود را به صفحه ریدایرکت شده منتقل می‌کند. یعنی آدرس این صفحه برای همیشه تغییر یافته است.

Temporary 302: در این نوع انتقال امتیاز و اعتباری که صفحه موردنظر در گوگل کسب کرده بود ، به صفحه ریدایرکت شده منتقل نمی‌شود. یعنی ریدایرکت کردن شما به صورت موقت است.

در فیلد بعدی یعنی در .https?://www باید نام دامنه ای که قصد ریدایرکت در آن را دارید ، وارد کنید. که اگر قصد دارید کل دامنه را ریدایرکت کنید باید فیلد بعدی را خالی بگذارید در غیر این صورت مسیر مورد نظر را در فیلد بعدی وارد کنید.

نحوه اتصال اکانت FTP سی پنل به نرم افزار CoreFTP
مشاهده

در قسمت redirect to باید آدرس صفحه و یا وبسایت جدید را همراه با پروتکل به صورت کامل وارد کنید.

قسمت بعدی یعنی در www. Redirection شامل سه بخش است که مربوط به ریدایرکت با www ، بدون www و یا ترکیب دو حالت است. ( Redirect With or without www )

در نهایت تیک wildcard redirection را فعال کنید تا کاربر دقیقا به همان صفحه مورد نظر منتقل شود.

4.5/5 - (2 votes)
دکمه بازگشت به بالا